browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Przygotowania

Druskienniki 18/19.08.14

Tak jak od początku zaplanowaliśmy, wyruszać będziemy z Druskiennik 19. sierpnia ok godz. 10 rano. I co ważne – nie w samotności! Zarówno Pani Tatjana Zielinski (Przewodnicząca Związku Przewodników Druskiennickich) jak i Dario Malinowski (pasjonat historii Hali i Stacha i nasz kumpel oraz „wspieracz” od początku istnienia dalejsienieda.com) od kilku miesięcy zajmują się nagłośnieniem całego […] Czytaj dalej »

Categories: Przygotowania | Leave a comment

Wiza Rosyjska

Z wizą rosyjską w ogóle nie mieliśmy problemu, informacje można znaleźć na www.poland-ifs.com/. Pozostałe kwestie wyjaśniliśmy już na miejscu – w Poznaniu przy ulicy Brzask 10, lok 205. Niezwykle miłe i uśmiechnięte Panie pomogły rozwiać wszelkie wątpliwości, dodrukowały co trzeba było i poleciły miejscowego fotografa celem wykonania zdjęć ‚en face’- wymaganych na wizach. Co prawda koszt […] Czytaj dalej »

Categories: Przygotowania | Leave a comment

Wiza do Kazachstanu

Dwa dni temu odebraliśmy pierwszą wizę! Jest to wiza turystyczna, dwukrotna do Kazachstanu, ważna po 30 dni na każdy wjazd. Opiszemy tutaj procedurę, ponieważ sami mieliśmy sporo pytań zanim zawieźliśmy dokumenty do Ambasady. Być może komuś te informacje pomogą. Myśmy dostali garść cennych informacji od Andrzeja Tylińskiego (kazachstanwyprawy.turystycznie.pl) za co przy okazji bardzo dziękujemy! Dziękujemy […] Czytaj dalej »

Categories: Przygotowania | Leave a comment

Ha, udało się! Po przyjaznych negocjacjach do naszych sponsorów dołączamy Motorismo! Czekamy z nicierpliwością na paczkę pełną przyjemności:) Zapraszamy wszystkich na stronę motorismo.pl, między innymi można tam znaleźć taki artykuł: www.motorismo.pl/articles/dalejsienieda-czyli-motocyklem-z-druskiennik-do-szanghaju-80-lat-pozniej   Czytaj dalej »

Categories: Przygotowania | Leave a comment

Kolejne wieczorne dłubanie u CERBOL.COM. przyniosło nowe elektryczne mądrości i wyrzucenie radiatorów na wiatr. Jak zwykle, tuż po zakończeniu zmagań, zapragnęliśmy kolejnego spotkania! Czytaj dalej »

Categories: Przygotowania | Leave a comment

W poprzedni weekend ukrop lał się z nieba także w Toruniu, gdzie, dzięki uprzejmości Marcina Kukawki ze szkoły HigH (szkoleniemotocyklowe.pl), braliśmy udział w kolejnym szkoleniu z doskonalenia techniki jazdy. Tym razem w większej części poza utwardzonym torem. Rewelacja, zakwasy gwarantowane! na początek proste ćwiczenia uczące m.in. poprawnego trzymania motocykla. nie obyło się bez paronastokrotnego przećwiczenia […] Czytaj dalej »

Categories: Przygotowania | 1 Comment

W związku z pędzącym czasem, spieszymy donieść najświeższe wieści. Nie udało nam się niestety zdobyć kasy na pokonanie całości trasy sprzed 80 lat. Widać tak miało być i jesteśmy zadowoleni z tego co jest. Dzięki temu wyjazd będzie bardziej osobisty, co da nam więcej swobody i przestrzeni. Ze względów finansowych dzielimy więc trasę na etapy, […] Czytaj dalej »

Categories: Przygotowania | Leave a comment

ej, ej, ej, a Tu nie dzieliliśmy się jeszcze wieściami o szkoleniach motocyklowych w jakich, dzięki uprzejmości Szkoły HigH, możemy, braliśmy i będziemy brać udział. Dla każdego, kto potrafi docenić przewagę techniki nad mocą maszyny – zapraszamy www.szkoleniemotocyklowe.pl naprawdę warto! Ekipa wie co robi.   Czytaj dalej »

Categories: Przygotowania | 2 Comments

Ogromne podziękowania dla Zalando.pl za wsparcie i ciepłe słowa. Ciepły śpiworek na chłodne noce i chłodne sandacze na ciepłe dni! Czytaj dalej »

Categories: Bez kategorii, Przygotowania | Leave a comment

Mili nasi, o zmaganiach naszych z maszynami poczytać można w Motormanii w rubryce warsztat, Cerbol opowiada o przygotowaniu motocykli przed wyprawą. Biegnijcie do kiosków po ostatnie egzemplarze numeru kwietniowego: Czytaj dalej »

Categories: Bez kategorii, Przygotowania | Leave a comment