Najlepsze auta do 10 tysięcy

Samochody do 10 tysięcy to przedział, w którym dużo osób chce kupić swój pierwszy pojazd, a z drugiej strony wiele osób wychodzi z założenia, że nie potrzebuje droższego. W większości pojazdy w tej cenie pochodzą z okolic 2005 roku, dzięki czemu posiadają niezawodne jednostki, które są w stanie przejechać kilkaset tysięcy kilometrów. W dalszej części artykułu znajdziesz ranking najlepszych aut do 10 tysięcy. 
Pierwszą propozycją samochodu do 10 tysięcy jest Audi A3 8L. To kompaktowy pojazd o bardzo dobrej jakości wykonania. Dodatkowo był to jeden z najlepiej sprzedających się modeli Audi. W gamie silników można znaleźć jednostki diesla o pojemności 1,9 litra, a także benzynowe silniki 1,6 oraz 1,8. Najbardziej polecanymi silnikami w tych samochodzie są właśnie 1,9 TDI oraz 1,8 lub 1,8 T. Silnik diesla posiadał moc 90 lub 110 KM. 1,9 TDI, jest znany ze swojej ogromnej wytrzymałości i możliwości przejechania wielu kilometrów. Będzie to bardzo dobry silnik dla osób, które planują wykonywać dłuższe trasy autem. Silniki 1,8 lub 1,8 T chwalone bywają za swoją niezawodność. Są to jednostki benzynowe, które cechuje bardziej dynamiczna praca. Jednostka 1,8 T jest bardzo często modyfikowana i ze spokojem wytrzymuje ona moce dwukrotnie większe niż ta, którą oferuje producent. Silnik 1,8 generuje 125 KM, a wersja 1,8 T 150 lub 180 KM. 
Kolejnym pojazdem, na który warto zwrócić uwagę, jest Ford Fiesta VI. Samochód ten był produkowany pomiędzy 2002 a 2008 rokiem. Ford oferował ten model z wieloma silnikami. Na całe szczęście inżynierzy stworzyli silniki na tyle wytrzymałe, że Fiestę można kupować z każdym z dostępnych modeli. Jedyną jednostką, która niekoniecznie sprawdzi się w dzisiejszych czasach, jest silnik o pojemności 1,3l litra i mocy 60 KM. Generuje bardzo mało mocy i może ona być niewystarczająca w codziennym użytkowaniu. W przypadku silników diesla bardzo dobrym jest 1,6 TDCi. Posiada on 90 KM oraz 205 Nm momentu obrotowego. Oferuje świetną dynamikę oraz niskie spalanie. Dodatkowo będzie on praktycznie bezobsługowy i wymaga jedynie regularnego serwisu.
Oprócz tego do 10 tysięcy można kupić BMW serii 3 e46. Jest to samochód bardzo przyjemny w prowadzeniu. Dodatkowo wykonanie wnętrza stoi na bardzo dobrym poziomie. Auto to jest większe niż poprzednicy w rankingu, dzięki czemu ze spokojem może ono posłużyć jako samochód rodzinny. W przypadku e46 nie warto kupować silnika diesla ze względu na jego wysoką awaryjność. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie model 318i, który posiada 2 litrowy mechanizm o mocy 143 KM. Jest to dość dynamiczny silnik, który wymaga tylko i wyłącznie regularnego serwisu. BMW e46 posiada również wiele innych modeli benzynowych, lecz w większości nie mieszczą się one w założonym budżecie.
Audi A4 B5 jest kolejnym samochodem marki w rankingu. Samochód ten wielkościowo jest bardzo podobny do BMW serii 3. W przypadku A4 warto postawić na silnik 1,9 TDI lub benzynowy silnik 1,8 T. Silnik diesla oferuje przyzwoitą dynamikę oraz bezawaryjne korzystanie z samochodu przez wiele lat. Dla fanów szybszej jazdy dużo lepszym wyborem będzie 1,8 T. Jest to model benzynowy, który będzie znacznie bardziej dynamiczny niż diesel o minimalnie większej pojemności. Dodatkowo cechują go niskie koszty utrzymania i bezawaryjność. 
Sprawdzanie aut przed zakupem
Kupując samochód, warto sprawdzić, z czym mamy do czynienia. Nikt nie chce kupić auta, które będzie co chwilę się psuło. Ze względu na to warto skorzystać z usług autotesto.pl. Firma ta działa na terenie całej Polski i oferuje kompleksowe sprawdzenie samochodu. Raport ze sprawdzenia otrzymasz w przeciągu 24h, dzięki czemu będziesz mógł szybko podjąć decyzję o kupnie samochodu. Warto korzystać z tego typu usług, aby nie nadziać się na przysłowiową minę i móc cieszyć się w pełni sprawnym samochodem, który nie posiada ukrytych problemów.